CHIRURGIA LASEROWA & ESTETYKA

Gliwice, ul. Chemiczna 3, (32) 330 30 35

DIAGNOSTYKA

Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych.

CHIRURGIA

Już niebawem… nowoczesne zabiegi chirurgii laserowej, termicznej i ultradźwiękowej.

Elastografia

Jedną z najnowocześniejszych metod badania ultrasonograficznego jest elastografia, przeprowadzaną za pomocą najwyższej klasy aparatów USG, opierająca się na ocenie twardości (sztywności) tkanek guza.

Elastografia to nowoczesna metoda diagnostyczna, która wykorzystuje fakt, że w wyniku wystąpienia raka znacząco zmienia się twardość tkanki wokół chorobowej zmiany czy całego narządu. Badanie stanowi cyfrowe rozwinięcie badania palpacyjnego (za pomocą palców ręki), w którym dotykiem ocenia się twardość i spoistość badanego narządu.

Wyróżniamy 2 podstawowe rodzaje elastografii:

  • elastografia USG,
  • elastografia rezonansu magnetycznego (tzw. elastografia MRI).

 

Na czym polega elastografia USG?

W czasie tego rodzaju badania lekarz za pomocą głowicy USG nieznacznie naciska na badany narząd, w którym podejrzewa zmianę nowotworową. Następnie wszelkie spowodowane tym badaniem pulsacyjnym odkształcenia są przetwarzane i przedstawiane za pomocą kolorowych map, czyli tzw. elastogramów (obrazów poszczególnych zmian, dzięki innowacyjnej technologii identyfikacji wizualnej – kolorowej skali). Każdemu stopniowi twardości przyporządkowane są konkretne barwy.

Samo badanie jest bezbolesne. Aparat USG przetwarza wszystkie dane i oblicza współczynnik twardości guzka. W przypadku stwierdzenia przez lekarza zmian w postaci guzów czy torbieli istnieje możliwość poszerzenia diagnostyki przez wykonanie biopsji w celu pewnego rozpoznania zmian o charakterze nowotworowym.

Metodą elastografii bada się raka piersi, raka jąder, tarczycy, wątroby i obwodowych węzłów chłonnych. Badanie twardości tkanek za pomocą aparatu USG to obecnie jedna z najbardziej czułych metod wykrywania nowotworu. Pokazuje ono wszystkie miejsca zmienione chorobowo, także te we wczesnym stadium nowotworu. Dzięki temu pacjent zyskuje o wiele większą szansę na skuteczną diagnostykę oraz szybkie leczenie.

Nowością naszego aparatu USG Hitachi Aloka jest Strain Histogram Elastography – ocena zwłóknienia wątroby z użyciem elastografii typy Strain:

  • opcja rozszerzona o współpracę z głowicą convex – jedyne takie rozwiązanie na świecie
  • nowa funkcja eliminująca konieczność wykonania ucisku przez operatora
  • funkcja umożliwiająca eliminację niskoszumowych składowych z obrazu diagnostycznego
  • funkcja automatycznej, ciągłej optymalizacji poziomu wzmocnienia trybu dopplera kolorowego w zależności od głębokości penetracji.

Diagnostyka USG

Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny.

dowiedz się więcej >>

Medycyna Estetyczna

Istotą działań w medycynie estetycznej jest poprawa jakości i wyglądy skóry.

dowiedz się więcej >>

Chirurgia

Niedługo będzie możliwość skorzystania z osiągnięć techniki laserowej w chirurgicznych zabiegach medycyny małoinwazyjnej.

dowiedz się więcej >>
MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00