Nasz zespół

W naszych gabinetach czeka na Państwa zespół profesjonalistów, którzy zapewnią kompleksowe, bezbolesne leczenie w miłej atmosferze. Nasi doświadczeni i świetnie wykształceni lekarze z zaangażowaniem zadbają o Państwa zdrowie i komfort.


Przedstawiamy nasz zespół:

Dr n. med. Andrzej Grabarczyk

Specjalista chirurg, proktolog.

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, którą ukończył w 1995 roku. W latach 1996-2015 był asystentem Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach. Obecnie obejmuje stanowisko Ordynatora w Oddziale Chirurgicznym Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Jest członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W 2005 roku uzyskał specjalizację II stopnia z dziedziny chirurgii ogólnej.

Obecnie jest w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej. W 2014r obronił z powodzeniem pracę doktorską. Jest autorem kilku rozdziałów w dwóch książkach, w tym dwóch rozdziałów w podręczniku dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii ogólnej. Jest autorem i współautorem 15 publikacji naukowych i 10 doniesień zjazdowych oraz współorganizatorem i wykładowcą na szkolenich lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii ogólnej z zakresu diagnostyki nowotworów, postępowania terapeutycznego oraz opieki nad chorymi po leczeniu onkologicznym Poszerzanie wiedzy jest dla niego niezwykle istotne, dlatego systematycznie uczestniczy w szkoleniach i sympozjach naukowych z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii estetycznej, plastycznej i onkologicznej.

Dr Andrzej Grabarczyk, oprócz operacji na oddziałach chirurgii ogólnej i onkologicznej różnych śląskich szpitali, wykonuje zabiegi chirurgicznego i laserowego usuwania zmian skóry i tkanki podstawnej, zajmuje się modelowaniem sylwetki, wysmukla ciała pacjentów, zarówno przy pomocy implantów piersi jak również dzięki klasycznej liposukcji i przeszczepowi tłuszczu własnego. Wykonuje zabiegi laserowego, wewnątrznaczyniowego usuwania żylaków kończyn metodą EVLT, zajmuje się leczeniem przepuklin, hemoroidów i przeprowadzaniem zabiegów proktologicznych. Zabiegi wykonuje stosując nowoczesną aparaturę medyczną, tj. Celon, Hemoron czy lasery.


Dr Maciej Muchowicz

Specjalista chirurg, diagnosta USG.

Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w 2008r. Specjalista chirurgii ogólnej.

Pracował i wykonywał badania USG min. w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach, Klinice Torakochirurgii w Zabrzu, Szpitalu Tommed Katowicach, licznych poradniach i pracowniach USG na terenie Katowic i Żor. Ciągle rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w kursach i zebraniach naukowych.

 


Dr n. med. Mateusz Michalski

Specjalista położnictwa i ginekologii.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Studia ukończył w 2007 roku. W latach 2008 – 2012 uczestnik studiów doktoranckich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2014 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w zakresie medycyny – ginekologia i położnictwo.

W latach 2009 – 2015 odbył szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Położnictwo i Ginekologia w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2; Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej ŚUM w Bytomiu, uzyskując tytuł specjalisty. Od 2016 roku jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie Ginekologii Onkologicznej w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Ginekologii, Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Zakażeń HPV, Polskiego Towarzystwa Hipertermii Onkologicznej oraz European Society of Gyneacological Oncology. W latach 2014 – 2017 Członek Zarządu ENTOG Sekcja Polska (European Network Of Trainees In Obstetrics And Gynaecology). Dorobek naukowy obejmuje publikacje, rozdziały w monografiach, wystąpienia konferencyjne i doniesienia zjazdowe.

Główne zainteresowania to ginekologia onkologiczna, leczenie zaburzeń statyki narządu rodnego i wysiłkowego nietrzymania moczu, oraz ginekologia estetyczna. Kilku krotnie prowadził szkolenia w zakresie operacyjnego leczenia zaburzeń statyki narządu rodnego i wysiłkowego nietrzymania moczu. Swoje kwalifikacje podnosi uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W 2016 roku otrzymał “Laur Pacjenta 2015/16” w kategorii Lekarz – specjalista w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa.


Dr n. med. Łukasz Drozd

Chirurg plastyczny, lekarz medycyny estetycznej, biegły sądowy

Specjalista chirurgii plastycznej, ekspert medycyny estetycznej, ekspert leczenia żywieniowego. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Autor i współautor licznych publikacji naukowych w zakresie leczenia oparzeń, leczenia żywieniowego i medycyny ratunkowej. Specjalizował się w pod kierunkiem Prof. dr hab. n. med. Jerzego Strużyny – Konsultanta Krajowego Chirurgii Plastycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej i Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu. Nieustanne podnosi swoje kwalifikacje kończąc polskie i zagraniczne kursy w zakresie chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, leczenia oparzeń, ultrasonografii oraz leczenia żywieniowego. Odbył staże m.in w:

 • Lund, Sweden „Alteco Ltd”: staż naukowo-szkoleniowy w zakresie wykorzystania adsorberów LPS w oddziale intensywnej terapii
 • Hague, Nederland „Emergency Management in Severe Burns”: staż naukowo-szkoleniowy w zakresie ratowania i leczenia ciężkich oparzeń
 • Vancouver, Canada „Clinical Nutrition Week”: staż naukowo-szkoleniowy w zakresie żywienia klinicznego dojelitowego i pozajelitowego
 • Berlin, Germany „Charite Hospital”: staż naukowo-szkoleniowy w zakresie prowadzenia terapii pozaustrojowych i pozaustrojowych technik hybrydowych
 • Genewa, Switzerland „Hemodynamic Optymalisation Day”: staż naukowo-szkoleniowy w zakresie inwazyjnego monitorowania hemodynamicznego w oddziale intensywnej terapii
 • Łęczna, Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej: staż z chirurgii plastycznej i leczenia oparzeń
 • Gliwice, Instytut Onkologii: staż z chirurgii onkologicznej i rekonstrukcji onkologicznej.

Jest również autorem licznych publikacji naukowych oraz autorem rozdziału podręcznika „Żywienie pozajelitowe na oddziale intensywnej terapii noworodka”  Neonatologia pod red. Prof. dr hab. n. med. Janusza Świetlińskiego, 2016.

Posiada licencje lekarza nurkowego i jako jeden z 3 lekarzy w Polsce międzynarodowy certyfikat EMSB (ang. Emergency Management of Severe Burns).

Prywatnie miłośnik sportów walki (1 DAN – czarny pas w judo), hokeja na trawie (były członek reprezentacji Polski juniorów) oraz sportów wodnych (instruktor pływania, starszy sternik motorowodny, ratownik WOPR).

W zakresie chirurgii plastycznej dr Łukasz Drozd konsultuje oraz wykonuje:

 • operacje twarzy, uszu, nosa
 • powiększenie piersi oraz inne operacje piersi
 • modelowanie sylwetki, lipotransfer i liposukcja
 • operacje rekonstrukcyjne.

Esteclinic oferuje nowoczesne zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Zajmuje się leczeniem zmian skórnych spowodowanych:

 • chorobami, np. znamiona, przebarwienia, nowotwory skóry,
 • wypadkami, np. oparzenia, blizny pourazowe,
 • deformacjami zwiazanymi z wadami rozwojowymi, np.ginekomastia,
 • defektami kosmetycznymi zwiazanymi np. z korektą nosa, uszu czy z łysieniem,
 • starzeniem się skóry, np. zmarszczaki na twarzy, cellulit czy wiotkość powiek.

Dr Łukasz Drozd oferuje również zabiegi z zakresu modelowania sylwetki, w tym  lipolizę, liposukcję oraz lipotransfer. Przeprowadza także konsultacje z zakresu zaburzeń odżywiania i związanej z tym otyłości.


Dr n.med. Aldona Stachura

CHIRURG PLASTYCZNY, LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Specjalistka chirurgii plastycznej, absolwentka Wydziału Lekarskigo Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Już w trakcie studiów odbyła praktyki zagraniczne w Niemczech i USA. Od ostatniego roku studiów pracowała też jako wykładowca w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Klinicznej i Doświadczalnej ŚUM, gdzie w 2008 roku, jako wynik prowadzonych na klinice badań, obroniła pracę doktorską. W 2005r rozpoczęła specjalizację z chirurgii ogólnej a następnie z chirurgii plastycznej, kontynuując naukę i pracę we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Szpitala Powiatowego w Łęcznej – największym i najnowocześniejszym ośrodku leczenia oparzeń w Polsce, prowadzonym przez prof. zw. J. B. Strużynę. Obecnie pracuje w Klinice Chirurgii Plastycznej Estetycznej i Rekonstrukcyjnej ŚUM w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu, jedynej tego typu placówce na Śląsku.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.W czasie pracy w klinikach i szpitalach zdobyła duże doświadczenie, zarówno w teorii jak również praktyce, co pozwoliło jej być autorką i współautorką wielu prac naukowych, opublikowanych w piśmiennictwie krajowym i zagranicznym oraz licznych doniesień zjazdowych.

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach. Odbyła w Polsce i za granicą wiele staży z zakresu chirurgii, m.in:

 • staż naukowo-szkoleniowy w zakresie estetycznej chirurgii nosa: Bergamo, (Italy) 2018r.,
 • staż naukowo-szkoleniowy z zakresu monitorowania hemodynamicznego: Genewa (Szwajcaria) 2010r.,
 • staż naukowo-szkoleniowy z zakresu terapii pozaustrojowej: Charite Hospital Berlin (Niemcy) 2010r.,
 • staż naukowo-szkoleniowy z zakresu intensywnej terapii oparzeniowej i usuwania endotoksyn bakteryjnych: Barcelona (Hiszpania) 2010r.,
 • staż naukowo-szkoleniowy z zakresu chirurgii ręki i chirurgii rekonstrukcyjnej: Bremen (Niemcy) 2005r.,
 • staż naukowo-szkoleniowy z chirurgii ogólnej: Ogallala (USA) 2002r.,
 • staż naukowo-szkoleniowy z rekonstrukcyjnej chirurgii narządów płciowych: Witten (Niemcy) 2001r.,

Ukończyła również kursy i staże specjalistyczne z zakresu medycyny estetycznej, a ich efekty wykorzystuje w swojej praktyce klinicznej.

Oferuje swoim pacjentom pełny profil usług z zakresu medycyny estetycznej oraz wybrany panel zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.


Lek. med. Małgorzata Ordon

Dypl. lek. medycyny estetycznej.

Jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała Certyfikat Lekarza Medycyny Estetycznej, przyznawany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) potwierdzający wysokie kwalifikacje lekarza wykonującego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i antystarzeniowej. Absolwentka elitarnej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej, członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i AntiAging oraz Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej POLME.

Specjalizuje się w nieinwazyjnych metodach korekcji, modelowania i biorewitalizacji twarzy zarówno przy użyciu wysokiej klasy wypełniaczy, botuliny jak i laseroterapii. Wieloletnia praktyka oraz bogate doświadczenie pozwalają na ustalenie optymalnego, indywidualnego programu leczenia dla każdego pacjenta.

Dzięki uczestnictwu w licznych szkoleniach i kongresach oferuje nowoczesne zabiegi spełniające światowe wymogi bezpieczeństwa jak i skuteczności. Pomysłodawca oraz partner merytoryczny akcji promocji zdrowia „Odkrywamy Piękno”.


Polecamy

DIAGNOSTYKA USG

Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny. Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny. Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny. Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny.

CHIRURGIA

Niedługo będzie możliwość skorzystania z osiągnięć techniki laserowej w chirurgicznych zabiegach medycyny małoinwazyjnej. Niedługo będzie możliwość skorzystania z osiągnięć techniki laserowej w chirurgicznych zabiegach medycyny małoinwazyjnej. Niedługo będzie możliwość skorzystania z osiągnięć techniki laserowej w chirurgicznych zabiegach medycyny małoinwazyjnej. Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00